Konstaliacinė osteopatija
Holistiniu požiūriu į žmogų, jo sveikatą žvelgiama kaip į bendrą kūno – dvasios, proto - sielos visumą. Viskas yra tarpusavyje susiję ir viena visumos dalis neišvengiamai veikia kitą.
Žmogus į aplinkos reiškinius ir situacijas reaguoja emocijomis. Palyginti su jausmais, emocijos yra gana nepastovios. Jos atspindi žmogaus santykį su kai kuriais objektais tam tikru metu ir tam tikromis aplinkybėmis, taigi jos yra situaciniai išgyvenimai. Į visas teigiamas ar neigiamas emocijas reaguoja kūnas, tiksliau - kūno raumenys. Kadangi raumenys yra vienas audinys, jie saveikauja tarpusavyje, įsitempus vienam raumeniui, veikiamas ir kitas. Žmogaus reakcija į bet kokią emociją veikia visą kūną. Kai patiriamos teigiamos emocijos, tuomet yra paprasta. Sudėtingiau yra su neigiamomis emocijomis ir ypač tuomet, kai jos užsibūna ir nepraeina. Pavyzdžiui, išsigandus staiga greitai gatvėje pravažiavusio automobilio, organizmas reaguoja raumenų susitraukimu, bet, praėjus pavojui, atsipalaiduoja ir emocijos nelieka.
Problema yra tuomet, kai neigiama emocija egzistuoja ir tuomet, kai ją sukėlusio veiksnio kaip ir nėra. Pavyzdžiui, įvairios baimės – ateities, karo, santykių; nepraeinantis pyktis, užsitęsęs liūdesys. Tuomet raumenys yra įsitempę ilgą laiką, jie pradeda traukti sąnarius, stuburą, vidaus organus. Kiekvienam žmogui raumenų reakciją į tą pačią emociją yra indviduali, bet visiems ilgainiui atsiranda sutrikimų – gastritas, opaligė, galvos skausmai, lytiniai sutrikimai ir pan. Konsteliacinės osteopatijos metodo esmė yra surasti sąsajas tarp kūno veiklos ir emocijų.
Gydytojui suradus kūne emocijų sukeltas įtampas yra du tikslai: 1. Atpalaiduoti raumenų susitraukimus ir atlaisvinti organus, kurie dėl to kenčia; 2. Surasti ir padėti žmogui suprasti priežastis, kodėl emocija yra apsigyvenusi organizme, kodėl ji užstrigusi laikosi ir nepraeina.
Apskritai nėra teigiamų ar neigiamų emocijų. Jos visos yra reikalingos, nes kiekviena iš jų mums kažką nori parodyti, pakeisti požiūrį ar elgesį. Konsteliacinės osteopatijos metodas leidžia įsigilinti ir spręsti įsisenėjusias emocines problemas. Ir kaip visuomet svarbu yra atviras požiūris, nuoširdus noras bei pasiryžimas išsilaisvinti iš kamuojančių negalavimų.