Pastojimas, nėštumas

UROLOGINĖS IR GINEKOLOGINĖS LIGOS

Į noro susilauki vaikų, pastojimo temą pažvelgsime šiek tiek iš toliau.

Šiais laikais civilizuotas pasaulis susiduria su bėda, kad jauni žmonės, netgi ir sukūrę savo šeimas, nenori turėti vaikų. Šį nenorą lydi įsivaizdavimas, kad be vaikų gyvenimas yra laisvesnis. Nors ištikrųjų tai yra netiesa. Žmogus turi vykdyti Gamtos planą ir susilaukti palikuonių yra svarbiausia šio plano dalis. Jei jaunas žmogus blokuoja svarbiausią tikslą – jis yra belaisvis. Paskutiniu metu pastebime, kad poroms pastoti dažnai trukdo būtent tokia pasaulėžiūra. Kai nėra vidinio troškimo susilaukti vaiko, tuomet keičiasi endokrininių sistemų veikla ir pastojimas sudėtingėja. Trukdo ir tai, kad motinystė vis dažniau nukeliama vėlesniam laikui, o idealus laikas pirmam pastojimui yra moteriai dar nesulaukus trisdešimties metų.

Dažnai pastoti trukdo dėl įvairiausių priežasčių kylančios ir dažnai nepagrįstos baimės : Ar sugebėsiu ? Ar duosiu vaikui pakankama ? O kas jeigu… ? ir t.t.

Jei vistik poroje yra sveikas požiūris į šeimos pagausėjimą, bet pastoti nesiseka, tuomet reikia ieškoti fiziologinių priežasčių. Dažniausia pastoti trukdo nepakankama moters ir/ar vyro dubens kraujotaka. Dėl nepakankamai aktyvios kraujotakos sutrinka lytinių liaukų veikla, nepakankamai aprūpinama gimdos gleivinė, būna menkas spermatozoidų aktyvumas ir pan. Būtent dėl prastos kraujotakos dubens srityje moteris kankina pienligė. Ir visus šiuos sutrikimus tikslingiausia gydyti ne vaistais, bet aktyvinant kraujotaką masažų, fizinių pratimų, osteopatijos pagalba. Vaistai reikalingi tuomet, kai yra ūmus uždegimas ir reikalingas skubus tikslingas gydymas.

Aktyvi kraujotaka labai svarbi ir nėštumo metu, nes tuomet moters organizmas deguonimi turi aprūpinti ir besivystantį vaisių. Nepalanku yra moteriai visa dieną sėdėti, būtinas fizinis aktyvumas, mankšta, kvėpavimo pratimai. Nėštumo metu keičiasi ne tik moters kūnas, bet reikia ir psichologiškai pasiruošti svarbiam pokyčiui, naujos asmenybės atėjimui. Idelau, jei nėštumo metu moteris mankštinasi, jaučia savo kūną, išsprendžia kylančius psichologinius klausimus ir siekia sėkmingo natūralaus gimdymo.

Holistikos specialisto priežiūra gali lydėti moterį nuo pat pastojimo per visą nėštumo eigą, taip pat padėti atsistatyti po gimdymo. Svarbu yra užtikrinti savalaikį moters organizmo balansą, hormonų pusiausvyrą, nuo ko priklauso fizinė bei psichologinė sveikata ir, galima sakyti, visos šeimos gerovė.

***

Motinystė, tėvystė yra unikali patirtis, kuri keičia žmones pačia bendriausia prasme – brandina mus kaip žmones.

***

Vienos moters mintis apie motinystę: „Iki šiol maniau, jog tikrai įdomiai gyvenau, daug patyrus buvau, bet tik tapus mama suvokiu, jog dabar tai ir yra tai, kas yra gyvenimas. Tai tikras gyvenimas, kurio į nieką nekeisčiau. Dabar aš IŠTIKRŲJŲ gyvenu ir esu beprotiškai laiminga.“

***